Přístupnost

V Tyflokabinetu se systematicky zabýváme problematikou přístupnosti webu, mobilních aplikací a obecně různých elektronických služeb pro uživatele se zrakovým postižením. Naší výhodou je detailní znalost potřeb zrakově postižených uživatelů a jejich asistivních technologií v kombinaci se znalostí metodik a standardů přístupnosti. Máme bohaté zkušenosti s uživatelskými testy přístupnosti a audity přístupnosti.

Jak vám můžeme v oblasti přístupnosti pomoci?

  • Pomoc koncovým uživatelům: Jste zrakově postižený uživatel asistivních technologií a máte problém s používáním nějakého webu či aplikace, protože nejsou vytvořeny dostatečně přístupně? Kontaktujte nás a popište svůj problém. Příslušný web či aplikaci vyzkoušíme, abychom zjistili, zda je příčina problému v její nepřístupnosti nebo někde jinde (použití nevhodné asistivní technologie apod.). V případě potřeby kontaktujeme vývojáře či provozovatele nepřístupné služby s žádostí o její úpravu. Na rozdíl od individuálních uživatelů můžeme takovou žádost podpořit váhou velké organizace. Technickým pracovníkům daného provozovatele jsme schopni přesně popsat, kde je příčina problému, a případně navrhnout i vhodné řešení.
  • Konzultace pro vývojáře: Vyvíjíte web či aplikaci, která by měla být přístupná? Se znalostí přístupnostních standardů a metodik, ale také všech důležitých asistivních technologií pro zrakově postižené uživatele vám můžeme poradit, jak na to. Nabízíme jednorázové konzultace, krátké i podrobné testy přístupnosti, případně dlouhodobou spolupráci při vývoji větších projektů. Jsme schopni provést uživatelský test vašeho projektu s těmi nejdůležitějšími asistivními technologiemi pro dnes používané desktopové či mobilní platformy za účasti testerů s různým stupněm zrakového postižení. Identifikujeme problematická místa a navrhneme vhodná řešení tak, aby váš projekt byl přístupný co nejširší skupině uživatelů.

Kontakt

V případě jakýchkoli dotazů týkajících se přístupnosti se obracejte na následující kontakt:
Jan Šnyrych, snyrych@sons.cz, tel: 731 169 643